| Smile_5509 a întrebat:

Bunabig grin
As vrea si eu o lista conistenta de rechizite pentru clasa a 7 a.
Dau fundita:*

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

-un ghiozdan frumos, nu dala cu hanah montana!
-acoarele la tub(asta daca vrei sa fii mai interesant(a)) + pensule.
-1-2 blocuri de desen.
-6 caiete studentesti de matematica(1 pentru. fizica, 1 pentru. chimie, 1 pentru. geometrie, 1 pentru. algebra, 2 de rezerva ca in sem. al 2-lea o sa se termine 1 caietul de geometrie sau algebra).
-2-3 caiete de geografie(o pagina alba si una alba).
-2-3 caiete de biologie(arata exact ca ala de geografie).
-1 atlas geografic
-2 caiete studentest de romana(pentru orele de limba romana).
-2 caiete mici sau 1 caiet studentesc de romana pentru engleza.
-1-2 caiete mici sau 1 caiet studentesc de romana pentru franceza.
-1 caiet mic de romana pentru educatie tehnologica
-1-2 caiete mici sau 1 caiet mare studentesc pentru istorie
-1 carnetel pentru dirigentie
-1 caiet de muzica
-1 caiet mic de matematica pentru informatica
-1 trusa de geometrie completa
-creioane(vreo 20) sau 2 pixuri cu mina.
-2-3 pixuri albastre.
-creioane colorate(o sa fie nevoie la chimie si desenele de la fizica)
-gume de sters(vreo 2).
-1 penar unde sa-ti pui gumele, pixurile, creioanele).
-1 atlas geografic
-1-2 ascutitori
-chestia aia(am uitat cum se numeste) care are forma romaniei

3 răspunsuri:
| Dakota a răspuns:

PRIMA care a rasppuns a pus de 2 ori un atles geograficlaughing)) de aceea parea asa de mare lista laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Caiete studentesti dictando si mate
Caiete normale dictando si mate
Caiet de muzica
Caiet de biologie - geografie (sfatul meu este sa folosesti la biologie un caiet studentesc dictando pentru ca vei avea mult de scriswinking idem la geografie )
``Imbracaminte`` pentru carti si caiete
Penar
Stilou (daca folosesti un stilou nu uita de rezerve PELICAN = sunt cele mai bune)
Pix (rosu, albastru - de preferat, cu gelhappy )
Creion
Ascutitoare
Culori
Acuarele
Pic de sters
Corector
Guma de sters
Rigla mare

Cam atat big grinhappykiss

Sper ca ti-am fost de folos! happykiss
Trusa geometrica
Bloc de desen A4 (acum depine, poate ca la scoala nu este obligatoriu acest tip de bloc de desenhappy )
Ghiozdan (dar pentru ca esti clasa a 7-a, renunta la ghiozdanele ``Hannah Montana`` si mai bine cumpara-ti o geanta pentru scoala sau un rucsac happy )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ghiozdan Puma mai Intaihee hee Dau o Firma (Rebook. Nike. Adidas.)
ReStu scrie mai jos.batting eyelashes