| mirabeluska a întrebat:

Buna big grin
Ieri, a venit verisorul meu pe la mine si l-am lasat la laptop si mi-a apasat pe nu stiu ce butoane si acum nu mai merge sa scriu... adica scriu, dar asa : in loc de " p " imi apare " * " sau in loc de " l " imi apare " 3 " crying(
Cine am ajuta si pe mine, va rog, funsitzaa >:"
scuze categoriaa :-s

8 răspunsuri:
| Mareacluj a răspuns:

Incearca sa intri in meniul start, control panel, apoi alege optiunea language si seteaza in lb. engleza sau romana. In mod normal ar trebui sa ai jos in bara aceasta optiune (RO sau EN) si sa poti seta de acolo. Daca nu intri la start si setezi de la language, cum am spus mai sus. E o problema de setari.

| Mareacluj a răspuns:

Incearca si urmatoarele combinatii: FN+NumLk, FN+F11, Shift+NumLk sau Alt+NumLk

| mirabeluska explică (pentru Mareacluj):

Si unde gasesc tasta FN? Dar NumLk ( am decat Capslock )?

| Mareacluj a răspuns (pentru mirabeluska):

Daca spui ca nu le gasesti, inseamna ca tastatura ta de laptop nu le are, eu am doua laptopuri, unul nu le are, cel de pe care scriu are tastatura la fel ca a unui calculator FN fiind a doua tasta de jos iar NUM LOCK fiind in celalta parte, unde am inca o data cifrele. Daca nu reusesti sa rezolvi in seara asta poti sa imi lasi o adresa de mail la mesaje si maine dimineata intreb un informatician care sigur stie cum s-ar putea remedia problema.

| Mareacluj a răspuns:

Mai incearca combinatia alt+shift. astea sigur le ai, vezi sa apesi pe ambele in acelasi timp

| SmartLie a răspuns:

Daca e laptop trebuie sa iti apara un tast cu un lacat cu un beculet aprins, apasa pe el si uitete daca merge. daca nu ai, poate ai un tast ca si mine pe care scrie Bl Num sau Bl Scor si pe ala trebuie sa apesi... rolling on the floorrolling on the floor am incercat si nici eu nu pot scrie rolling on the floor

| mirabeluska explică (pentru SmartLie):

Ce ii ala " tast "?laughing

| SmartLie a răspuns (pentru mirabeluska):

Scuze tasta rolling on the floor