| Deea_2581 a întrebat:

Buna:d Imi spuneti si mie niste citate despre ochii carprui, verzi.:d Fundita:-x`

2 răspunsuri:
| Sarahh a răspuns:

Fetita cu ochi caprui,fura inima oricui.

Ochii caprui sunt sinceri, iubitori, senini
Si de fiecare data in ei se aprind lumini.

De ce să îmi doresc ochi verzi, când natura m-a înzestrat cu ochi căprui, iar ochii mei căprui pot vedea verdele naturii.

Ochi căprui, priviri senine,
Plină de-al iubirii har,
Tu-i dai inima din tine,
Ea o pune la dosar!

Tot ce vrei sa-mi spui...
Spun ochii tai caprui

Iubeam si eu candva doi ochi caprui
Plangeam cand nu-i vedeam de dorul lui

Sunt persoane "pupăcioase", le place să primească, dar şi să le ofere săruturi în cantităţi cât mai mari. Sunt romantici şi le place să viseze; uneori devin confuzi pentru că nu mai reuşesc să desluşească realitatea de fantezie. Funda?!

| Idc12345 a răspuns:

Ochii verzi niciodata sa nu-i crezi! ochii caprui fura inima oricui