| ßarbie a întrebat:

Bunabig grin.La scoala, colegul meu de banca, se muta langa baieti.sa fie colegul lor de banca...Si m-am nimerit cu o fata. e foarte enervanta! Copiaza de la mine, imi ia cariocile din mana cand desenez, si nici nu-mi cere voie...cand desenam, ma pune pe mine sa-i fac desenu.deci.nu o suport!
Ce sa fac?
Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| RoxX_1956 a răspuns:

Cere sa fie schimbata de langa tine. dar fara sa se stie

5 răspunsuri:
| WholeWorld a răspuns:

Depinde de caty ani are eu cred ca ar trebiu sa-i zici direct "Fa proasto mars de aici "se supara si pleaca happy

| Schoompika a răspuns:

Spune-i profesoarei sau invatatoarei ce face noua ta colega de banca si roag-o sa te schimbe cu alta colega sau cu alt coleg

| WhateverX a răspuns:

E simplu. ii zice invatatoarei sau dirigei ce-ti face si sigur o sa te mute. daca nu ii dai cate o palma dupa cap colegei cand nu te lasa si gata. asa as proceda eu. mult norocwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zii ca o spui lui doamna si nu-i mai face niciunn desen nu esti obligata

| Star_1551 a răspuns:

Daca te consideri "directe" cred ca ar trebui sa ii spui in fata ca sunt lucrurile tale sa nu mai copieze de la tine sau cel putin sa iti ceara ajutorul al lucrari si sa-ti ceara voie sa ii imprumuti din lucrurile tale.
Daca esti o fier mai sensibila atunci fa si tu ce face ea!
Mult succes!