| littlesunshine02 a întrebat:

Am o prietena pe care o cunosc de mai demult si nu era cu mine in clasa si anul acesta s-a mutat la scoala unde invat eu si de atunci nu o mai suport. copiaza toate temele de la mine, la lucrari la fel si este foarte enervanta. m-a pus sa stau cu ea in banca desi eu nu voiam si nu incearca sa socializaze cu nimeni din noua clasa. Si prietena mea cea mai buna sta numai cu ea de cot cand mergem acasa si vorbeste foarte des cu ea. Chiar daca vorbim ore intregi la telefon si ne intelegem foarte bine simt ca o place mai mult pe ea decat pe mine. intrebari:
1. cum sa ii spun sa nu mai copieze de la mine ca sa nu se supere
2. credeti ca o sa imi pierd cea mai buna prietena?

1 răspuns:
| Gesara a răspuns:

1 Sa nu se supere?! Daca e prosta sa invete dac nu vrea sa invete sa fie proasta o astfel de prietena nu ar face asa ceva inseamna ca nu e o prietena.
2 Daca sta numai cu e inseamna ca nici e nu iti e prietena adevarata. Daca sta si cu atlcineva e normal ca doar nu e izolata intre 4 pereti daca te ignora total mai bine fa-ti alta prietena dar care sa iti fie o adevarata prietena mai bine 1 p adev decat 100 de p falsi