| aNNoNNiMa a întrebat:

Buna big grin! M-a puteti ajuta si pe mine cu ceva? puppy dog eyes

In 2012 voi incepe liceul. m-a puteti ajuta cu cateva date despre profilul "Stiinte Sociale" si "Stiinte Ale Naturii"?

Si v-as mai ruga daca stitii licee in Bucuresti cu media peste 8.50 care sa contina aceste doua profil-uri.

Răspuns Câştigător
| Cosmin1992 a răspuns:

La profil stiinte sociale e unul dintre cele mai usoare. Nu-ti tb decat romana geografie/istorie si latina parca. Ar tb sa treci prin liceu fara batai de cap.
Stiinte ale naturii (profil la care sunt eu de 3 ani jumate) e unul mult mai dificil. Ai chimie / biologie /fizica /matematica de le mananci pe paine, daca nu te tii bine cu nervii cedezi. + pe langa astea mai ai si obiecte de cacao la care te pun profesorii sa inveti (istorie geografie, filosofie, franceza etc.) Daca vrei sa urmezi o cariera in medicina, sau derivate ale acesteia du-te la stiinte naturale. Daca vrei orice altceva du-te la ss si in clasa a 12 faci oleaq de pregatire la ce ti0ar mai tb pentru facultatea pe care vrei sa o urmezi.