Întrebare recomandată | AnaEne a întrebat:

Dacă cineva a picat bac ul vara trecută și se înscrie pentru sesiunea din vara următoare, trebuie sa dea din nou si probele orale?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai trebuie sa sustina competentele.
De asemenea nici macar nu trebuie sa sustina examenul la toate materiile, mai ales daca a obtinut note de peste 5 la unele.
Asa fiind poate sustine examenele la toate 3 materiile, la doua materii sau chiar numai la una.
In cererea de inscriere la bacalaureat va mentiona expres daca vrea sa-i fie recunoscute una sau 2 note.

1 răspuns:
| ionutborcea a răspuns:

Trebuie să ei totul de la căpăt ear daca te prinde că ai copiat nu mai poți da timp de 2 3 ani