| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Dacă dau bacul la bio, eu fiind la mate-info, voi primi același nivel de subiect ca și cel de la științele naturii? Voi da din cls. 11-12 și știu că la științe se fac mai multe ore de bio în anii terminali față de mate-info. Aș putea să o întreb pe profesoara de bio, dar e vacanță laughing. Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| KristianLarracuente a răspuns:

Salut! Subiectele sunt identice la ambele profiluri, conținuturile din programa școlară la biologie fiind de asemenea identice. Într-adevăr, în clasa a XI-a și a XII-a, la profilul matematică-informatică se diminuează orele de biologie, însă conținuturile din programa rămân aceleași la filiera teoretică, profil real.
În concluzie, vei susține același tip de examen ca la profilul științe ale naturii. Succes!

5 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Mda, nici mie nu mi s-a părut corect, dar e același subiect, oricum e ușor. Bună alegere că dai 11-12.
Baftă ^^

| anonim_4396 explică (pentru zurick):

Mulțumesc!

| Nemessys a răspuns:

Luand in considerare faptul ca ambele sunt profile reale, nu.
Sunt aceleasi subiecte. M-am uitat in anii precedenti la subiecte si nu am vazut sa se fi dat 2 subiecte difereite la biologie. Unul pentru mate info si altul pentru SN.

| anonim_4396 explică (pentru Nemessys):

Sper să fie așa. Am întrebat pentru că la chimie eu fac C2, iar la științe se face C1. Totuși, nu am auzit să existe B1 sau B2 pentru biologie.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

La fizica și chimie e faza cu F1/F2,C1/C2, materia de la bio nu implica matematica, n-are ce sa fie diferit