| windrime a întrebat:

daca de acum in colo vreau sa resping delicat toti baietii care vor sa fie cu mine si sa vad apoi cine are taria de caracter si interesul de a se intoarce si a propune acelesi lucru, voi fi privita ca o fitoasa. Nu sunt fitoasa, ci doar nu vreau sa ma complic, imi place sa glumesc, sa rad si sunt de viata dar daca incep sa ii refuz, nu urat, finut pe admirartori in timp nu va mai veni nimeni sau ce se va intampla? E buna o astfel de decizie? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Este o decizie excelenta! Si o sa iti spun si de ce. Exact la fel am procedat si eu, nu tocmai pentru a vedea cine se "intoarce", ci pentru ca nu puteam avea incredere in baietii respectivi si pentru ca nu stiam ce simt pentru ei. Tin sa mentionez faptul ca un baiat care te place cu adevarat NU VA RENUNTA NICIODATA dupa prima incercare. Daca e un baiat serios, cuminte, matur, isi va da seama ca esti o fata valoroasa, pentru ca nu accepti pe oricine din prima. Daca e un smecher cuceritor, nu va renunta, deoarece se va ambitiona si va dori si mai mult sa te cucereasca. Deci, ai numai de castigat! Acum, tu trebuie sa ii analizezi pe toti, sa vezi in ce gen de baiat se incadreaza fiecare, dupa care sa il alegi pe cel mai bun.
Eu am procedat la fel cu vreo 3, printre care si actualul iubit. Nu numai ca nu au renuntat atunci cand i-am respins, ci s-au ambitionat sa ma cucereasca. Chiar si actualului iubit i-a luat cateva luni. Dar stii ce mi-a zis apoi?! Ca se bucura ca sunt asa, ca stie ca poate sa aiba incredere in mine. I-a luat mult sa ma cucereasca, dar stie ca nu o sa il las pentru primul venit! Celui care va vrea sa ma cucereasca ii va lua mult timp...

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu vor veni cei care cred ca nu mai au o sansa sa fie cu tine dar barbati in toata Romania sunt destui si cand ai chef sa fi cu unul ori vine altul din alt oras care nu te cunoaste sau pui tu laba pe el.

| darrio2007 a răspuns:

Vai,dar ai asa de multi admiratori? Esti cumva Salma Hayek sau Claudia Schiffer? De ce sa ma mai intorc la una cu fite? Mai bine o fata mai modesta si gata.

| Darkmoonight a răspuns (pentru darrio2007):

De unde stii tu cati admiratori are ea si cati nu are? Nici nu stii cum arata, cum gandeste. Este destul de bine ce face ea pentru asa afla daca cineva o place cu adevarat. Daca chiar o place cu adevarat ar invitao de mai multe ori in oras pana reuseste.

| harciog a răspuns:

Nu stiu ma, dar ce ar fi sa nu-ti mai propui nimic si sa traiesti pur si simplu, cel putin pe plan sentimental?

| Prezidentul a răspuns:

De ce sa mai vina cand i-ai respins deja? Eu nu as mai veni. M-as gandi ca esti profitoare sau vrei ceva mai mult.