| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Daca de ex o persona era dependenta de bautura.si timp de 4 luni nu a mai baut nimic cu alcool. iar acum bea 3-4 beri... s-ar putea sa devina iar dependent?
Funda

Răspuns Câştigător
| Andarock a răspuns:

Sunt ceva sanse ca sa redevina dependent de bautura.
Dar daca are vointa nu se va reapuca de acest obicei groaznic.

Ar trebui sa nu-si mai cumpere beri.
Daca nu are, nu poate consuma!

Sper ca te-am ajutat:* Funda?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Da, viciul niciodata nu se lasa daca nu e cineva langa respectiva persoana care ii interzice consumul daunator de alcool sau tigara ori droguri.

| coco97 a răspuns:

Buna! pentru o persoana care a fost dependenta de alcool, mie mi se par prea mult 3-4 beri...si s-ar putea sa devina din nou dependenta dar asta depinde si de organismul fiecaruia deci mai bine sa bea cate 2-3 maxim beri...succes.funditza

| BruneTh a răspuns:

Da normal ca ar putea pentru ca daca de 4 luni nu a mai baut pofta e si mai mare... daca de ex bea in cantitate mai mica nu era foarte grav Funda?big grin