| Floreenofficial a întrebat:

Daca mi-am activat o optiune orange young va dati seama ca automat mi-am introdus CNP-ul.Se poate intampla ceva? Se poate ca CNP-ul meu sa fie folosit de Orange/sau de angajatii de acolo sau de cine stie cine in cine stie ce scopuri? Mai precis este vorba despre optiunea comunicare nelimitata cu 3 prieteni.Este intr-adevar nelimitata aceasta comunicare sau este nelimitata pana intr-un punct? Dureaza o luna nu? Dupa o luna daca nu am credit nu se reactiveaza nu? Adica mi-e frica sa nu ma trezesc cu factura pe acasa in caz ca nu voi avea credit in lunile viitoare, sunt pe cartela.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri! Acord fundita! :* >big grin

Răspuns Câştigător
| DeeaMarry a răspuns:

Pai din moment ce tu esti pe cartela, ei nu au ce factura sa iti trimita acasa. Asta e avantajul de a fi pe cartela : nu ai cum sa consumi mai mult decat ai platit.
Cu privire la CNP-ul tau, ma indoiesc ca o sa il foloseasca in alte scopuri( e totusi o retea foarte cunoscuta de telefonie mobila, nu e orisicine).
In legatura cu acea optiune...nu stiu exact. Uita-te pe net sau mergi la un magazin Orange pentru a afla mai multe informatii. Ei pot sa zica "comunicare nelimitata cu 3 prieteni", insa tu trebuie sa fii foarte atenta la orice informatie marunta(aceasta poate schimba lucrurile; in acelasi timp sunt si obligati sa o dea!). Poate sa fie si exact asa, sa nu fie nimic in neregula(asta desigur daca platesti cativa euro; banuiesc ca prietenii trebuie sa fie in aceeasi retea, deci nu e mare lucru pentru ei sa iti ofere comunicare nelimitata).
Convorbiri placute! happy

1 răspuns:
| Alexutza6755 a răspuns:

Eu nu cred ca nu ti se va intampla nimic.Tu crezi ca cei de la Orange Young tin datele personale ale userilor la indemana oricui? Au si ei niste responsabilitati fata de voi, nu? Nu cred ca se poate intampla nimic.Stai linistita.