| SerenaLove5 a întrebat:

Daca o persoana este mai timida si ii este greu sa vorbeasca si sa relationeze cu ceilalti inseamna ca nu e sanatoasa? Asa cred unii despre o fata de la liceul meu care este mai emotiva, am stat o data de vorba cu ea si mi s-a parut foarte ok, insa din cauza faptului ca e mai rusinoasa si ii e greu sa comunice multi o cred nebuna.

3 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Timiditatea nu înseamnă nebunie. Înconjurându-te de oameni, poți scăpa de timiditate la un moment dat.
Emoțiile pot fi distructive sau constructive, depinde ce alegi: te lași condusă de sentimente sau le conduci tu pe ele.
Persoanele ce își găsesc cu greu cuvintele au nevoie de prieteni adevărați, au nevoie să își înfrunte această mare frică de a vorbi.
Timpul va trece repede, iar nimic nu-i scapă, nici măcar această fată nu va scăpa de trecerea timpului. Se va schimba între timp, experiențele o vor schimba.

Răspuns utilizator avertizat
| Pendek a răspuns:

Dacă tu zici că o cred nebună așa este sau e maltratată acasă chiar de părinți sau alți oameni din jur. Sau poate e doar emotivă din naștere.