| anonim_4396 a întrebat:

Daca o sa ma plimb 30 de min si o sa alerg 30 de min, o sa mananc la micul dejun iaurt, cereale sau fructe, la pranz la fel si la cina fructe (pana la ora 7) o sa slabesc in 2 luni? Daca da, cat? Daca nu, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| 23partyboy a răspuns:

Micul dejun trebuie sa fie cea mai consistenta masa a zilei, in cazul in care doresti sa slabesti este preferabil sa mananci inainte de ora 6 cand metabismul tau devin anabolic, asa ca eu iti propun sa mananci de 3-4-5 ori pe zi dar portii mai mici,o conditie obligatorie este si miscare insa trebuie sa iti intrebuintezi toate grupele musculare,asa ca in afara de alergat ti-as recomanda exercitii fizice pentru grupuri musculare specifice-abdomene,genoflexiuni etc(poti gasi tutoriale pe youtube), fiecare om prezinta un metabolism diferit a i nimeni nu poate prognoza cat vei slabi(iar daca apoi nu te mentii, exista sanse mari sa pui la loc) oricum 2 luni este un timp suficient pentru a da jos pana la 5 kg(un maxim oarecum nesanatos corpului), mult succes in viitor!

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Probabil o sa slabesti dar nu mai mult de 2-3 kg [nu inteleg de ce numai 2 luni si nu mai mult]