| anonim_4396 a întrebat:

Bună, dacă termin liceul de arte pot merge la orice facultate îmi doresc?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, cu conditia sa iei probele specifice facultatii respective (probe sportive, teste medicale, ori probe de arta etc), sau sa iei note mari la examenul de admitere, ca sa intri la facultatea respectiva unde sunt locuri limitate.

Pregatirea pentru facultatea o poti face si singur acasa, invatand la materiile pe care nu le ai la liceu sau din care trebuie sa inveti extra.

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Teoretic,nu prea poti merge la o universitate tehnica, fiindca nu ai cunostintele de baza necesare.Practic cine stie, orice e posibil, depinde de tine.Dar poti merge la sigur pe uman, iarasi depinde daca mai exista admitere sau nu. Poti face si pregatire 1 an, iar la facultate sa intri anul urmator.