| crybaby220 a întrebat:

Ce meserie as putea avea dupa ce termin liceul de arte si o facultate( inca nu m-am decis, de abia sunt a 8-a)?

Răspuns Câştigător
| volumexd a răspuns:

Depinde mult facultatea. Daca vrei sa mergi pe facultatea de arte poti deveni artist (trebuie ceva talent si relatii) sau profesor de educatie plastica in scoli/ la facultate. Daca faci liceul de arte asta poate fi un avantaj. Daca mergi pe orice facultate nu iti imagina ca o sa conteze ce liceu ai facut. Media din BAC e baza.

| crybaby220 explică (pentru volumexd):

Deci efectiv nu are nicio treaba liceul cu facultatea si liceul cu meseria... voiam sa merg pe arte pentru ca asta imi place cel mai mult sa fac, apoi facultatea de litere daca intru si mi-as dori profesoara de romana. ma ingrijora faptul ca poate la arte nu se invata asa mult si sa nu fiu pregatita pentru bac indeajuns sa intru la facultate. laughing

| volumexd a răspuns (pentru crybaby220):

Deci daca te-ai gandi mai bine are. Daca faci liceu de arte, ai oportunitatea sa PERFORMEZI IN ARTE. Adica pe intelesul tau, inseamna sa fii mai bun la pictura sa zicem. Daca vrei sa faci facultatea de arte, stii ca se da un examen? Si stii ca daca faci 4 ani arte intensiv o sa fii mai bine pregatit? Si daca te uiti mai atent am specificat ca daca urmezi alta facultate nu conteaza liceul, nu te mai obosi sa scrii daca nu stii sa citestiwinking