| LanaDelRayFan a întrebat:

Daca va uitati la intrebarile mele, o sa vedeti ca m-am mutat in alt oras si ca mi-am gasit o cea mai buna pretena...Se pare ca nu am gasit-o...
Deci fata respectiva s-a desp. de iubitul ei si azi eram in curtea scolii.Eu am strigat in soaptabig grinragos(asa il chema pe fostul ei iubit), iar ea mi-a zis:Esti tampita! Eu m-am enervat si i-am dat cu o punga in cap si i-am zis :Ai grija cum vorbesti.Nu inteleg de ce s-a suparat daca am spus in soapta,si oricum,ea nu mai tine la el oh go on.
Apoi imi spune in clasa ca trebuia sa imi car eu scuze, ca s-a lovit rau, dar n-avea nici pe dracu`. Scuzati-ma dar sunt nervoasa.Eu i-am spus sa isi ceara ea scuze fiindca s-a mai intamplat un incident:
am pus un pariu ca cine vorbeste cu niste "scorpii",va trebui sa renunte la ceva.Ea a pierdut dar nu vrea sa recunoasca,si spune ca eu sunt de vina.
De ce?
Mereu ne certam pentru. lucuri minuscule,nu-i mai tace gura aia, este foarte enervanta, uneori imi vine sa o dau cu capul de pereti.Comenteaza ca un papagal.
Ce ar trebui sa fac? Si eu cred ca nu mi-am gasit prietenul adevarat...
Ps:Scuze ca am scris mult big grin.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Are o fire mai dificila si in momentele alea era clar ca sufera si tu daca esti prietena ei trebuia sa o lasi in pace sa isi revina.Asa reactioneaza astfel de persoane cand au o problema si tu trebuia sa o intelegi, mai tarziu ar fi venit si ti-ar fi cerut scuze...
A fost undeva si vina ta, pune-te in locul ei si gandeste-te cu ai fi reactionat tu.

| LanaDelRayFan explică (pentru Bondarel99):

Cum sa o las in pace daca ea nu ma lasa? Mereu ma intreaba ce sa fac, eu nu stiu ce sa zic fiindca n-am habar si dupa imi spune ca toata vina este a mea.Pentru ce?

| Luchius a răspuns:

Pana la urma ti-a zis ca esti tampita nu ti-a dat un pumn, nu isi avea rostu punga aia in cap. Evident ca nici insulta ei nu isi avea rostu, insa cine stie ce e in mintea ei legat de ex, chestia asta ar trebui sa-i priveasca doar pe ei.In fine, acorda-i o perioada mai lejera ca sa isi revina si incearca sa nu te mai repezi asa, fi tu aia desteapta.

| LanaDelRayFan explică (pentru Luchius):

Dar ea tot ma bate la cap si imi zice:Ajuta-ma! Ce sa fac? Sa-l rog sa mai fim impreuna? ...si eu nu stiu ce sa zic, fiindca n-am avut nicio relatie pana acum. Apoi imi spune ca eu sunt de vina ca i-am despartit, ca nu am ajutat-o la timp si chestii de`astea.Cu ce sunt de vina? Si n-aveam nimic in punga, decat un pachet de servetele(batiste nazale) care e asa de greu...

| Luchius a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Sunt detalii din povestire pe care nu le stiam, data viitoare incearca sa fi mai explicita.Cat despre amica ta, e clar ca e o persoana foarte complicata.