| claudiamatei205 a întrebat:

Dau funda. Dau bacul anul asta si am o nelamurire. La romana la subiectul iii trebuie sa pun titlu la eseu sau se considera semn? De exemplu, daca imi da relatia dintre doua personaje in Ultima noapte, scriu ca titlu numele operei sau scrie Relatia dintre doua personaje in Ultima noapte? Sau scriu pur si simplu Relatia dintre Stefan Gheorghidiu si Ela? Eventual scriu numele autorului sub titlu? As prefera un raspuns de la o persoana care a dat bacul.

1 răspuns:
| 2Low a răspuns:

Nu ai voie cu sublinieri si ale minuni.La subiectul al III-lea cred mai bine incepi direct cu niste date despre autor, fara titlu ca sa nu fie probleme, nici eu nu am pus titlu cand am dat pur si simplu am scris SUBIECTUL III si am inceput sa scriu.
Referitor la a doua intrebare poti sa scrii Relatia dintre Stefan Gheorghidiu si Ela si nu este necesar sa m-ai scrii numele autorului.