| Andraanda a întrebat:

Buna :*.Dau FUNDA!
Deci... am primit un telefon BlackBerry,, de la Vodafone (l`am primit de la cineva )..Eu sunt pe Orange si merge telefonul tot ..internetul tototot dar ceva nu-mi merge sad
Nu pot sa trimit mesaje dar pot sa primesc sad
Daca ma ajuta careva sa-mi explice cum fac sa-mi mearga ( am auzit ca trebuie nu stiu ce cod )
Dau fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:*sad

1 răspuns:
| CristianCRS a răspuns:

Nu stiu cum e meniul la Blackberry, dar...: Înainte de toate, tebuie sã verifici Numãrul Centrului de Mesaje.
Iatã cum procedezi:
intri în meniul telefonului tãu, în optiunea mesaje
selectezi setãri mesaje (respectiv messages settings) si apoi
alegi profil original (default profile).

Acum trebuie sã vezi pe ecranul telefonului numãrul +40744946000, adicã numãrul centrului de mesaje (message center number).
Dacã acest numãr nu apare, trebuie sã îl introduci tu.
Apasã apoi pe OK, pentru a salva. Si cam atat happySucces!