| alexandrastietotul a întrebat:

Buna dau funda si voit
ma numesc Alexandra am 14 ani si 9 luni.
Am si eu nevoie de ajutorul dumneavoastra, daca ma puteti ajuta
Sunt intr-o relatie de aprape 1 luna, marti m-am certat cu prietenul meu, aseara a venit la mine sa vorbim, i-am zis ca merg in casa sa-mi iau o gheaca, a zis ok, l-am vazut ca s-a suparat, i-am zis hai cu mine, eu am 2 casi, sunt de la sat. maicamea era intr-o casa, iar eu am hainele in cealalanta, a venit a intart in casa, am inchis usa, si avenit si maicamea si a batut la use, eram terminata nu stiam ce sa fac, i-am zis sa mearga in baie dupa use, a intrat maicamea si s-a uitat dupa use, l-a intrebat cine este, i-a zis cine este si de unde este, a iesit el afara, l-am dus pana la poarta si i-am zis ca nevedem asta seara, dar nu ma mai lasa sa ies, mi-a loat telefoanele si a inceput sa spuna la toti, 2 fratii ai mei au fost de acord cu mine, ca am o varsta in care ar trebui sa am pe cineva alaturi, sora mea mult mai mare a zis la fel, dar fratele mai mare nu a fost de acord, si a zis ca-mi da si o palma. azi mi-am pus in cand sa ma sinucid, m-am gandit mai bine, si am zis sa ma tai la vene, cand am scris biletul de adio, am plans asa de mult cum nu am mai plans niciodata, eram vanata la fata de parca eram batuta, cand m-am vazut in oglinda m-am facut imd cu fond de ten, cand m-am vazut cat de rau arat, am zis ca vreau sa sufere si mama mea asa cum sufar eu, cand ma va vedea plina de sange pe la maini, sa planga si ea la fel cum plang eu sa sufere la fel ca mine. ce ziceti, e bine sa ma tai? doar sa sufere si ea la fel ca mine, in bilet am scris ca ea pentru mine nu mai e ca o mama. i-am zis si fata in fata. "tatal meu a murit acum 12 ani." eram eu mica. nu stiu ce sa fac ma ajutati va rog mult? Funda+vot

Răspuns Câştigător
| adele24 a răspuns:

In primul rand nu trebuie NICIODATA sa faci asa ceva. nu e bine, intr-adevar nici pentru cei din jurul tau dar cel mai mare rau ti-l faci chiar tie, fara sa constientizezi... In situatia in care esti acum, ai complica lucrurile si mai mult, in plus de asta l-ai face si pe prietenul tau sa sufere.
Iti poti continua relatia cu prietenul tau fara sa stai sub ochii mamei si cred ca ar fi ok asa. sau daca crezi ajungi la concluzia ca are dreptate, atunci mai asteapta... Sunt sigura ca o sa faci ce este mai bine, variantele sunt numeroase, una singura este exclusa, cea la care te gandeai adineaori.
sa treci cu bine peste obstacolele astea >big grin

1 răspuns:
| WholeWorld a răspuns:

1.daca mori nu sufera doar mama ta ci si prietenitongue
2.Am auzit intr-o melodie daca vrei sa fii fericit trebuie sa privesi in jos