| SuperGirl122222222222 a întrebat:

dau funda,. spuneti-mi si mie cum sa instalez webul pe un laptop compaq? web-ul e incorporat. dar cand vreau sa dau web, nu imi arata nimic. ce trebuie sa fac? dau fundasad

Răspuns Câştigător
| Nitescu_Theodor_1995 a răspuns:

Pai, fie il cauti in calculator, ca sa fim cu totii siguri ca nu il ai, si, dupa ce ai verificat ca nu il ai instalat si ca nu ai nici butonul trecut pe off, intrii pe site-ul de la compaq si iti cauti modelul de laptop. dupa ce l-ai gasit, accesezi o sectiune care rimeaza cu software sau drivers, iti descarci kitul cu driverele pentru tot(webcam, touchpad, soundcard etc.) si il instalezi. ar trebui sa dureze cateva minute si apoi sa iti ceara restartare. faci toate astea si sigur garantat ai camera instalata. si daca nici dupa asta nu va merge, fie vreun Zeu nu vrea ca tu sa folosesti web-ul, fie s-a trantit laptopul(fie inainte, fie dupa ce l-ai cumparat tu) si s-a deconectat un fir de la camera, caz in care necesita un specialist in domeniu, plecand de la premiza ca nu sti sa dezmembrezi un laptop, sa folosesti un pistol de lipit si sa si faci o treaba buna. sper ca am fost de foloshappy