| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda! Zilele trecute am vizionat un film online si era un link mai jos si am dat click si mi s.a deschis o pagina cu filme cu fete.(stiti ce zic).Am vazut mai tarziu pagina telefonul copilului si am trimis un mail acolo pentru a intreba ce se poate intampla si nu am precizat ca din greseala ca nu e vina mea.Am zis ca am accesat un site cu fete...bla bla bla. Poate sa trimita poliția la mine daca nu am precizat ca nu e vina mea? Ajutati ma va rog mult

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Stai linistita, altii intra din adins pe astfel de site-uri si nu se intampla nimic.

In cel mai rau caz poti lua virusi dar asta doar daca frecventezi des site-urile de genul.

O sa intelegi cand mai cresti.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Chiar daca era cu minore?

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu are cum sa fie cu minore... probabil ca aveau 18 ani *poate abia impliniti*
Pe site-uri cu minore nu se intra din prostie.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Site.urile cu minore de pot accesa de pe google? Adică daca dai căutare iti dă?

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu iti da. Google are o lista de cuvinte interzise printre care se afla si site-urile cu minori.

Din aceasta cauza nu ai cum sa intri pe site-uri de genul din greseala...
Politia din toata lumea vaneaza site-urile cu aceasta "tematica" deci iti dai seama ca nu au cum sa fie la vedere. Acestea sunt de obicei in partea intunecata a internetului, cunoscuta si sub numele de "deep web ".

Pe deep web intri numai de pe browser-ul numit Tor, browser care nu este pentru oamenii normali.

Repet, cel mai probabil fetele respective aveau putin peste 18 ani.

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Multumesc,omule! Chiar apreciez

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ai pentru ce... se mai intampla happy
Ma bucur ca te-am ajutat! big grin

8 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Nu ti se va intampla nimic, nu va veni nici o politie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistit, nu va veni nicio politie la tine...