| annonim a întrebat:

dau test la scoala din calin file din poveste profesoara o sa ne dea un fragment din calin si o sa ne puna sa facem un comentariu si nu stiu cum sa incep

1 răspuns:
| Marynna a răspuns:

Pai incepi si tu asa:''Fragmentul dat,apartinand operei 'Calin(file din poveste)' de M. Eminescu este opera epica deoarece transmite in mod indirect ganduri,idei,sentimente.

Dupa aceea incepi sa spui de naratiune, actiune, personaje si mai spui ca descrierea este inserata in text si te apuci si zici si particularitatile descrierii

La concluzie reiei ce ti-am scris eu mai sus la introducerehappy

funda?