| BoGdY13 a întrebat:

profesoara o sa imi dea test si o sa-mi dea un fragment DE M. eminescu Calin, File din poveste sisa spunem dc este o opera lirica am scris dar mai am nevoie de ceva ca sa termin! Fundita

Răspuns Câştigător
| HereAndNow a răspuns:

Ah! Si eu am teza maine la romana, tot din Calin.laughing Dar pe noi ne punem sa facem cadrul natural din partea a 8-a. Este o opera lirica in versuri, mai exact varianta versificata a basmului `Calin Nebunul`. Te poti uita pe net sa vezi despre ce e vorba. Oricum, succes si sa ai o zi frumoasa :*