| rokssy a întrebat:

de azi dimineata sunt foarte ragusita. mi s-a intamplat sa nu mai pot scoate nici un cuvant si imi este greu sa vorbesc. ma doare si gatul de ieri.
aveti niste remedii rapide?(scuzati categoria)

Răspuns Câştigător
| Ideea a răspuns:

Ce zici, funda? happy

4 răspunsuri:
| Ideea a răspuns:

Bea ceai cu miere. M-i s-a intamplat si mie ma trezeam noaptea si plangeam ca ma durea foarte tare gatul.
Mananca supe si ciorbe calde si bea ceai cald cu miere.
Pe mine m-a ajutat si sper sa te ajute si pe tine.
In 2-3 zile mi-a trecut.

| rokssy explică (pentru Ideea):

Am baut si aseara ceai cu miere, dar aseara nici nu eram ragusita ci avem o usoara durere de gat. cam cat ceai trebuie sa beau mai exact?

| Ideea a răspuns:

Cel putin 2L pe zi.Ca si apa, incearca sa inlocuiesti cat mai mult vreo 2-3 zile.

| rokssy explică (pentru Ideea):

Multumesc frumos:*chiar nu mai pot vorbi. sper sa-mi treaca cat de cat pana maine la scoalao_o