| iza03zu a întrebat:

de cand am inceput sa folosesc ulei de ricin a inceput sa imi cada parul...si nu stiu dc? pup:*

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

În mod normal, uleiul de ricin ar fi trebuit să întărească rădăcina firului de păr și să stimuleze creșterea acestuia, însă, poți face o mască din : câteva picături ulei de ricin, un gălbenuș de ou, câteva picături ulei de măsline și o fiolă de vitamina C/E.
Se amestecă până se omogenizează, și se aplică pe păr cu 30-40 minute înainte de face baie la cap.
Baftă!

2 răspunsuri:
| Pisiquee a răspuns:

Buna! Pai trebuie sa te piepteni foarte bine apoi te dai cu ulei de ricin. Piaptana-te de mai multe ori pe zi. Poti tine parul impletit intr-o parte.E foarte fresh si la moda.Si daca ai cumva parul ars si vrei sa-i dai stralucire poti folosi un remediu cu bere. big grin.
Pune o ceasca de bere pe foc si las-o la fiert pana cand mai ramane doar un sfert din ea. Astfel inlaturi alcoolul care usuca parul. Lasa lichidul la racit, apoi amesteca-l cu o ceasca din samponul tau preferat. Pune amestecul intr-o sticla goala, apoi spala-ti parul si clatestel ca de obicei. Va va face parul sa straluceasca.

| ionelis12 a răspuns:

Buna! Si eu folosesc ulei de ricin si este foare lipicios si iti face parul cleios dar mi-a zis verisoara ea ca nu e bun chiar asa pentru par.De ce iti pica parul? Pentru ca esti alergica la acest ulei si iti pica parul.Asta mi-a zis si mie sor'mea ieri dupa ce m-am dat cu ulei.,, Vezi ca maine sa nu te trezesti fara parul in cap''laughingsi aum nu o sa ma mai dau cu ulei de ricin.Ai grija si renunta la uleiul de ricin deoarece esti alergica si te vei trzi fara,, podoaba capilara''. Sper sa iti fie de folos raspunsul meu.