| igrec005 a întrebat:

De cativa ani incoace, imi tot strica o colega tampita ziua de nastere, de eu sunt de exemplu nascuta azi, iar ea maine. De fiecare data, ea isi serbeaza ziua o data cu mine ceea ce ma enerveaza la culme, din cauza ca toti colegii pun bani pentru cadoul ei, dar de fapt este ziua mea. Cand ma duc sa dau bomboane unui profesor, alui coleg din alta clasa, vine si ea. Si nu stiu...ma simt destul de penibila, sunt invizibila. Toti colegii au vorbit intre ei sa puna bani sa-i ai cadou.Ce pot sa fac? Simt ca innebunesc sad

5 răspunsuri:
| nuamnuvreau a răspuns:

Simplu: fii ingenioasa. Daca ziua ta e marti, si tipa aia stie despre asta, adu bomboane luni sau miercuri. Daca ea crede ca iti faci ziua duminica, fa-ti-o sambata. Joaca-te putin cu ealaughing

| William a răspuns:

Mai mai mai. Cred ca am mai raspuns odata la intrebarea asta mai de mult. Era tot asa cu o fata care se plangea ca ii strica alta ziua de nastere. Ai o singura varinata sa o lasi in plata Domnului. Nu ii face nimic las-o.

| FailL a răspuns:

Ce poti sa faci? grow some ballz! daca te enerveaza, spune-i, daca te supara urla-i in cap, daca se poarta aiurea cu tine da-i una peste ceafa. ce ma-sa lasi o prostanaca sa-ti strice ziua... ca e ea de nastere sau orice zi normala, nu trebuie sa permiti nimanui sa te supere.

| k1fighter a răspuns:

Spune-i ca singura ei calitate este aceea ca este nascuta la scurt timp dupa tine.Incearca sa ii dai peste nas, adica sa ii dai replici de fiecare data cand ea vine in acelasi loc unde vii si tu.Si daca nu merge nici asa, zii in felul urmator :" Fa tu esti proasta?!" Succes

| Levya a răspuns:

Inseamna ca e geloasa pe tine, ignoro!
Baga-te in discutii cu toti ca sa vada ce draguta esti iar ea o sa observe ca tu ripostezi!