| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand cineva ma suna din Australia imi apare cum ca ma suna un numar de cosmote? Nu apare numarul care ar trebui, nu inteleg... Rog seriozitate.Multumesc

Răspuns Câştigător
| giulian9 a răspuns:

Asa se intampla cand suna de pe un telefon fix gen` cabina publica sau suna de la cabine telefonice ce utilizeaza Voip si de asta apare nr de cosmo.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cand te mai suna deschide si lasa-l pana inchide ca asa isi consuma creditul si va inceta sa te mai sune. Poate e cineva care vrea sa faca misto de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este simplu,apare numar de alta tara doar atunci cand te suna de pe un telefon fix sau mobil din tara respectiva,daca are abonament cosmote si are roamingul activat poti vorbi fara sa mai fie nevoie de prefixul tarii respective,astfel apare numarul normal desi are acoperire in zona respectiva de la alt operator de telefonie,dar in ultimul rand este posibil ca acea persoana doar sa crezi ca este plecata si ea totusi sa fie in tara, aici vorbind de o persoana care te poate minti, sper ca ti-am fost de folos

| romancuta02 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu 100% ca este in australia. am mai patit asa cand o ruda ma suna din Spania de pe un fix de pe strada iar mie imi aparea numar de comote. Deci nu-i vorba cum ca ma minte ca am mai patit asa si am mai auzit astfel de cazuri dar nu gasesc explicatia...