| Gipsy a întrebat:

Buna!

De ce oare ma dor si ma ustura sfarcurile sanilor?

3 răspunsuri:
| HBK a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Aceste dureri, te atentioneaza de existenta unei probleme hormonale. Frecvent, aceasta problema survine inainte de menstruatie sau la inceputul unei sarcini, dar orice femeie poate avea dureri si in afara acestor perioade. Tratamentul consta in prescrierea unor progestative asociate cu estrogeni, daca se doreste si o metoda de contraceptie. In consecinta, te sfatuiesc, sa consulti un medic endocinolog.

| Ea12345 a răspuns:

E posibil sa fie simdrom premenstrual.happy

| andreea_6710 a răspuns:

Depinde cati ani ai daca ai intre 10 si 15 ani inseeamna ca iti cresc sanii