| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
De ceva vreme m-am mutat in afara orasului si mi-am gasit cativa prieteni.
Ideea este ca cei cu care ieseam cand stateam inainte nu prea ma mai cauta, doar daca ii sun eu.Cand locuiam in centru ieseam des si intalneam tot timpul oameni noi, insa nu mai pot face acest lucru atat de des din cauza mijloacelor de transport.
Ideea este ca ma inteleg bine si cu celalalt grup, dar majoritatea sunt cu un an, doi mai mici decat mine si parca sunt cam copilarosi, au unele momente in care se prostesc si imi este intr-un fel jena sa fiu vazut.
In rest, ne intelegem si chiar m-au ajutat daca am avut nevoie de ceva, la randul meu am procedat la fel.
Nu prea stiu ce sa fac...pe de o parte as vrea sa mai pot iesi cu celalalt grup mai des.Parca nu reusesc sa imi gasesc locul niciunde.Este ca si cum as vrea sa fiu in doua parti in acelasi timp.
Cum as putea sa procedez?

1 răspuns:
| Ezeru a răspuns:

Incearca sa faci o alternanta intre grupuri. Cand ai ocazia sa te duci la grupul acela te duci cand nu ramai la acesta happy