| rafy07 a întrebat:

Salutare tuturor,

De cateva luni cunosc o tipa recent divortata si cu copil (ea a depus divortul si nu sufera). Am ajutat-o ff mult si i-am fost alaturi si de curand am asociat-o si cu mine in afacere. Stie ca-i plac copilul f mult si apreciaza asta. O plac fff mult si pe ea si cred ca si ea ma place. In permanenta rade la tot ce-i zic si radiaza de fiecare data cand ne intalnim. Ne si alintam happy Pe zi ce trece ne intelegem tot mai bine. Eu am 30 de ani si ea 34. Are incredere f mare in mine. Mi-a dat masina, cardul sa-i fac retrageri si multe altele. Imi zice mereu ca sunt simpatic ca o fac sa rada si ca are incredere in mine. Chiar si in urma cu cateva zile trebuia sa mearga pana la politie si sa declare ceva furat si m-a rugat daca pot merge cu ea. As vrea sa va intreb daca as avea sanse sa fim impreuna sau ea ma vede doar un simplu prieten? Toti cand ne vad cred ca suntem intr-o relatie la cum ne comportam (parca suntem adolescenti si copilarosi unul cu celalalt)Daca ma place, cum sa procedez sa fac primul pas pentru ca e pentru prima data cand ma confrunt cu asta si nu am curaj happy Mi-e teama sa fac pasul asta ca sa nu ma refuze si sa stric tot si tocmai din acest motiv apelez la ajutorul vostru. Daca nu m-ar fi placut mi-ar fi pus o bariera?

Multumesc tuturorhappy

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai sanse mari sa ai o relatie cu ea.

| alessia5158 a răspuns:

Impulsionat de emotii si in detrimentrul ratiunii,ai facut,deja, un prim pas gresit :te-ai asosciat in afaceri cu femeia pentru care simti o atractie( pasionala, deocamdata!) Nu ai separat partea profesionala de partea personala--- le-ai amestecat! Se stie ca implicarea emotiilor si a sentimentelor in afaceri conduce intodeauna la pierderi ---intai se pierde afacerea si,imediat dupa, femeia!

Asadar,pentru a avea si una si alta,repara-ti greseala--- fa-ti curaj( o dubla pierdere ar trebui sa-ti insufle curajul!), discuta cu ea, spune-i ce simti pentru ea, propune-i o coabitare, in exclusivitate, in plan sentimental.Afacerea si iubirea NU "se pupa" una cu alta!

O femeie care nu este prioritar dominata de interese materiale, care a invatat ceva din trecutul ei, stie ca banu-i "ochiul dracului", ca banul"ucide" sentimentul de iubire--- ea va alege o coabitare in plan sentimental, nicidecum una in plan profesional.

Succes si numai bine!

| darrio2007 a răspuns:

Nu cred ca nu sufera dupa divort. Posibil ca tu sa fii tratamentul pentru depresia cat de mica cauzata de despartire.Cand treci printr-un divort te agati de orice crenguta care sa te sustina.Stiu cum e.Tu esti crenguta ei in acest caz.Incearca sa vorbiti serios pe aceasta tema.Dar nu acum.Sa mai treaca ceva timp.

| Fatamuntilor a răspuns:

Lasa timpul sa treaca si nu grabi lucrurile.
Odata si odata se va aprinde flacara dragoastei intre voi
Multumeste-te cu prietenia voastra...ce vrei mai mult?

| NoName0x0 a răspuns:

Buna! Daca nu te.ar fi placut cu siguranta ti.ar fi pus o bariera si nu te.ar fi alintat, lucrurile pe care le.ai scris ma fac sa cred ca si ea asteapta primul pas de la tine. Ma simt de parca as da sfaturi unui adolescent, sunteti oameni maturi, maii, ce naiba? Discutati despre pasul acesta in relatia voastra si fa-o sa inteleaga ce ai de gand si ca ai intentii bune! Bafta!

| clickclicksnap a răspuns:

Ai asociat-o in afacerea ta? sincer, din tot ce-ai spus mai sus, asta mi-a ramas in minte ca fiind cel mai important lucru... de ce-ai fi facut lucrul asta? doar in speranta ca ati putea fi impreuna? tati, e divortata, are un copil etc etc, astea nu-ti dau de gandit putin? nu sunt contra ei, nicidecum, dar gandeste putin mai matur de-atat. probabil ve-ti avea o relatie dar va fi intr-un fel anume, pentru buna starea ei amteriala si a copilului. oke, tu o iubesti. cate sanse sunt ca si ea sa te iubeasca? si chiar de-ar fi asa. oare merita lucrul asta? ma rog, viata ta, treaba ta... numai bine

| Mihalachi_Andrei_1989 a răspuns:

Invito in oras...duo la un restaorat..si discutati acolo despre pasul acesta in relatia voastra si daca are asa mare incredere in tine si va intelegeti asa bine nu o sa fie nicio problema