| anonim_4396 a întrebat:

de curand mi-am cumparat un abonament pe metrou dar intrebarea mea e cum il folosesc? x. x Il bag in aparat sau? cum? scuze de aceasta intrebare prosteasca dar pana acum am folosit numai cartelele normale.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Intrebi un calator care stie sa o foloseasca sau te uiti la ea ca poate are un cip vizibil cu o sageata probezi si tu pana intra.

| 2gingers0souls a răspuns:

Pai, e vorba tot de o cartela, cu aceeasi banda magnetica, aceeasi forma. Singurul lucru diferit e cantitatea de calatorii pe care le poti face. Mai pe scurt, cum ai bagat cartela in aparat, bagi si abonamentul...(gandeste-te ca ai 2 carduri de la 2 banci diferite... or fi ele de la banci diferite, dar de bagat in ATM, le bagi la fel, nu?)