| sweetface a întrebat:

Buna ziua tuturor! Am si eu o intrebare, am cumparat nu demult o placa de intins parul Rowenta, cu 179 lei. Intrebarea mea este ce solutie sa folosesc inainte de folosirea ei? Pana acum am folosit-o de 2 ori dar nu am rezultate, posibil ca nu o folosesc cum trebuie sau nu folosesc solutie speciala?

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Trebuie sa folosesti un spray de protectie termica, uite aici cateva de calitate: http://t2.gstatic.com/......tp?/images
http://t1.gstatic.com/......tp?/images
Dupa ce iti dai cu spray de protectie termica in par trebuie sa asteptai ca acesta sa se usuce si apoi folosesti placa. Parul trebuie sesctionat in 2 inainte sa folosesti placa, altfel nu prea merge indreptat si trebuie indreptat in suvite subtiri. Uite aici un link in care o sa vezi cum se sectioneaza parul si daca faci ca in tutorial ar trebui sa ai parul bine indreptat, si ai grija sa nu te indrepti cu o temperatura prea mare, 160-170 de grade sunt suficiente. http://www.youtube.com/......ttp?/watch

2 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu ai nevoie de vreo solutie especiala, in mod normal ar trebui sa ti-l intinda, dar poate ca dai tu temperatura f mica. Cred ca 170 de grade ar fi o temperatura buna. Inainte de a o folosi poti incerca ulei sau spray pentru protectie termica.

| Lisadream a răspuns:

Inainte de folosirea placii se folosesc solutii pentru protectia termica a parului. (sa nu se ard a parul). Cauta pe youtobe cum sa folosesti placa de par. Eu in general imi prind tot parul cat mai sus si apoi incep de la baza si dau drumul la suvite pe rand si le fac cu placa. Cu cat sunt mai subtiri suvitele cu atat se fac mai bine si nu trebuie sa tii placa mult timp pe par. Eu m-am uitat pe net si am invatat sa o folosesc. Acum cateva zile am invatat sa fac bucle cu placa si au iesit super. Ar fi bine daca ai avea o prietena sa va faceti una pe alta.pentru ca singura e destul de greu, cel putin la inceput. multa bafta!