| Andhres a întrebat:

de curand trec in clasa a 9-a si nu stiu ce sa aleg : ghiozdan normal (cu bretele) sau pe o parte? .....Imi puteti spune ce sa aleg, sau ce se poarta in general la cei de liceu?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu zic să iei din acela de spate. Adică, mai sunt care poartă, chiar prin filme am văzut şi în plus probabil vei avea multe cărţi şi vei ajunge să ai boli la coloană din cauza aleia pe-o parte.
PS : chiar era o boală care se poate face purtând o greutate pe-o parte dar numai ştiu cum se numea thinking

| mona a răspuns:

Ghiozdan pe o parte

| iDangerous a răspuns:

"de curand trec in clasa a 9-a" Foarte corectă şi frumoasă exprimarea pentru clasa a IX-a. Cred că fiecare poartă cum îi place şi personal, am avut şi eu dinaia pe o parte şi o mutam din 2 în 2 minute de pe o parte pe alta că nu mai puteam de umeri. Mă rog, aia normală îţi rupe spatele, şi se mai întreabă lumea ce-i cu generaţia asta de cocoşaţi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ghiozdan tip geanta (pentru baieti).winking
Sunt foarte putini baieti care poarta ghiozdan normal (cu bretele).winking

| irbis96 a răspuns:

In principiu depinde de cate carti o sa ai de carat. Oricum cele normale sunt mult mai comode.Am trecut si eu printr-o perioada in care l-am folosit pe cel pe-o parte dar cand te apuca durerea de umar nu prea iti mai pasa daca arati cool sau nu~

| LaviniaT a răspuns:

Eu zic ghiozdan pe o parte, in clasa a 9-a, deja cam sau dus cele cu bretele, parerea mea.

| Dulcika50 a răspuns:

Din acelea pe o parte! Asa mi-am luat si eu.Cred ca e cel mai potrivit pentru a 9a.Dar oricum e bine sa ai si unul cu bretele pentru zilele in care ai mult de carat! Nu te gandi doar la aspectul de a fi cool, gandeste-te la sanatatea ta.Alterneaza! O data pe saptamana, in ziua ta mai grea, i-ati ghiozdanul cu bretele!