| Ch0c0lat3DuIs3 a întrebat:

De curand x unei prietene mi-a spus ca ii place de mine..prietena mea nu stie ea este in Romania acum.
Problema este ca nu mi-a placut de el pana am aflat ca ii place de mine si de atunci ma gandesc tot la el, intr-o zi era la ora de muzica a unei prietene si un prieten de a LUI[lui sau el cum voi scrie ma refer la baiatul acesta de care imi place] ia trimis un mesaj si a aparut si el acolo, faza este ca un alt coleg dea rietenei mele m-a deranjat si EL mi-a luat apararea, sau mai intamplat faze dinacestea cand am alunecat si am cazut pe scari la scoala a venit si m-a ajutat sa ma ridic ma intrebta daca sunt bine, dar se uita cu niste ochi frumos la mine incat am simti ca simt ceva pentru el, nu stiuc e sa fac sa ii spun ca simt ceva pentru el? Va rog ajutati-ma, voi da funda persoanei care m-a ajutat cel mai mult sau bine.
Multumesc!

4 răspunsuri:
| Mocton a răspuns:

Prietenia poate dura o viata intreaga mai bine ii spui prietenei tale dar tinand cont ca este x al prietenei tale nu as crede ca ar mai interesao deci dai bice si noroc in dragoaste (crede-ma si eu am nevoie de mult noroc acolo) happy

| 5a a răspuns:

rolling on the floor dragoste la prima vedere, pai iesiti tata la un suc, in parc in plimbare, e cald afara iesit la o terasa la restaurant mancati o inghetata, beti suc sau mai stiu eu ce vreti, du-te la club, vezi ce gandeste, vezi ce simte pentru tine, poate iese ceva. Daca stai asa poate ti-l fura alta happy

| cflori a răspuns:

Daca ti-e prietena buna si tii la ea,ar fi corect sa o intrebi sa vezi ce parere are si ea. Daca toate-s bune si frumoase nu vad de ce nu ai merge mai departe.Fa-ti curaj si da-i de inteles baiatului ca-l placi, zambeste-i, deschide un subiect de discutie, etc si iesiti afara la o plimbare in parc, la un suc.Nu mai pierde timp ca azi-maine intrati in vacanta si n-o sa mai fie asa usor sa vb cu el daca nu are id-ul tau sa nu stati pe-aproape.
Baftahappy

| Andre_Andrea_1998 a răspuns:

Dacaa luii ii plk de tineee spuneiii ca si tu il placiii si poateee vetii fi impreunaa