| anonim_4396 a întrebat:

De la ce vârsta ar trebui sa ma machiez?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

După 14-15 zic eu. și aici chestii micuțe ca un rimel, poate un ruj sau gloss. fond de ten și astea nu văd de ce ai folosi dacă n-ai imperfecțiuni mari de ascuns

| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi după 15 ani.

| Eireann a răspuns:

Eu la 14 ani am inceput dar din cand in cand, la ocazii speciale.

| aneliram a răspuns:

Când vrei, eu dau cu rimel decât.

| Anonima163333 a răspuns:

De la ce varsta dorești, dar sfatul meu e sa începi cel devreme la 13-14 ani. Eu am 13 ani jumate ai nu ma machiez deloc, nici când mergeam la școală. Dacă dorești sa începi cu machiajul și ai în jur de 13 ani, îți recomand să nu exagerezi. Ce mi-am propus anul asta sa folosesc când ma duc la școală este fondul de ten, rimel și balsam de buze. Fii cât mai naturala și nu exagera. Folosește multe creme de fata și de mâini. Eu le aplic seara.

| AndreeaVoicu a răspuns:

Buna! Eu am inceput sa ma machiez undeva pe la 13-14 ani(in prezent am 20). Nu te gandii ca foloseam foarte multe produse, doar putin BB-Cream si niste rimel. Ideea este ca poti sa incepi sa te machiezi si la 13 ani, dar si la 16, nu exista o regula.
Doar sa ai grija ce produse folosesti, incearca sa le eviti pe cele de la,, coltul blocului", cele cu ingrediente dubioase, si in general cele fake.