| BeHappyToRock a întrebat:

De la un timp, imi place de un baiat si am obsevat ca si el a cam inceput sa ma placa. El joaca baschet pe la scoala... si veu trec des pe acolo. Noi am vorbit foarte putin, dar as vrea sa vorbesc mai mult cu el.
p. s. am gasit adresa lui de mess pe net si i-am dat add, dar se pare ca el nu prea intra pe mess sau are alt id. plz aveti niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| ionika17 a răspuns:

Mai du-te pe acol pe la el pe unde joaca baschet si vorbeste cu el. Dupa invita-l undeva la un suc, la o plimbare prin parc la un film.Si dupa aceea va veni totul de la sine daca ai zis ca si el a inceput sa te placa.Vezi cum actioneaza daca el nu iti nimic ca te place ar trebui sa ii spui u. Poate el este mai timid si nu poate sa iti spuna. Daca va placeti eu zic ca o sa fiti impreuna. Vorbeste cu el si totul o sa se rezolve.Eu sper sa fiti impreuna, iti tin pumnihappybafta