| Chocolattex3 a întrebat:

De un an tot vad un baiat de care imi place pe coridor la scoala pe etaju cu clasa mea (si el e la etaju asa)si l-am bagat la prieteni pe facebook.si acum 2 saptm mi-am luat inima in dinti si am inceput sa vorbim dar nestiind cine sunt eu cea de pe facebook si mi-a spus ca place o fata imbracata intr-o bluza albastra si pantaloni verzi(eu) si i-am spus ca sunt eu. de o saptamana tot vorbim si ne intelegem bine si avm multe lucruri in comun.chiar ma bagat si pe messenger. mia si zis ca da ca suntem prieteni. si eu il plac. dar el iese tarziu si numai 2 zile pe saptm ma intalnesc cu el ( cand ies de la scoala) si e cu un an mai mare decat mine. Am vorbit cu el si la scoala dar nu stiu ce sa ii zic ce sa vb mai ales ca mi-e rusine. Ce credeti chiar ma place? ce sa vorbim?

Răspuns Câştigător
| äπđÿ a răspuns:

Sall baga; te in seama cu el thinking zi ca tu esti fata de pe Facebook, incearca sa comunici mult cu el big grin fara restrictii sau alte temeri nu mai fi rusinoasa :X baga mare si zi ce simti pentru el
Noroc sper ca te'am ajutat BFt :*

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna! Si la scoala i-ai zis ca esti fata de pe Facebook nu? Pai, din moment ce pe amandoi va fascineaza acest subiect, de ce nu ati vorbii despre el? Ai putea sa-l intrebi ce comentarii stupide si amuzante a mai primit si etc. Acum, tu nu prea ne-ai zis multe lucruri din cum vorbeste si se poarta cu tine, ceea ce conteaza foarte mult. Din moment ce el a zis ca o place pe fata in bluza albastra si pantaloni verzi [tu] banuiesc ca nu avea motive sa te minta, nestiind ca esti tu in momentul acela.
Concluzia e ca, ai putea sa-l crezi. Caci, nu prea are motiv sa te minta. Succes si o zi buna!

| LaRiiuU a răspuns:

Pai daca a spus ca ii place de tine, inseamna ca chiar ii place. ar trebui s-ai spui ca iti place, si faza cu varsta nu-i nimic, nu e asa de mare. Incearca sa scoti subiecte de hobb-uri, filme, carti...lasa-ti imaginatia sa zboare:*. Si nu-ti fie teama, lasa-l sa vada ca te descurci cand vine vorba de a avea o conversatie.