| blueve a întrebat:

Buna,de unde sa incep?

Pur si simplu nu mai inteleg nimic...

Imi place mult de un baiat,am fost cu el impreuna cam o sap dar ne'am desp pe motiv ca inca tine legatura cu fosta si nu poate uita trecutul, am zis bine si peste o zi era impreuna cu ea, era fericit dar eu nu pentru ca tin enorm la el asa ca i'am spus sa ii tina si mai multe dar noi vorbim la fel ca atunci cand eram intr'o relatie cu acelasi porecle si anume,,mutulico" si,,suparici" pupici si imi cerea web aseara i'am spus tot ce simt si mi-a zis ca nu merit sa plang pentru el ca gasesc pe cineva mai bun, apoi mi-a cerut numarul de tel sa ma sune chiar daca era pe Orange el vroia sa ma sune Nu stiu ce sa mai cred! Funda cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Shara17 a răspuns:

E foarte greu sad offf, cam asta e viata, dar faza e ca el tot la tine se va intoarce dupa ce o sa se desparta iar de fata aia si tu o sa ii mai dai o sansa... cam asa se intampla smug incearca sa uiti, eu de exemplu ( asa e firea mea) ca atunci cand un baiat ma refuza sau e distant usor eu imi pierdinteresul pentru el, ai doua varante: 1- ii explici lui situatia si il pui sa se gandeasca mai bine sau 2- incerci sa il uiti prin ce mijloc vrei tu happy

10 răspunsuri:
| Shara17 a răspuns:

Uneori nu e usor sa il/o uiti pe fostul/ fosta... Pentru ca odata ai simtit ceva pentru acea persoana si poate inca mai simti, iar intotdeauna cand o sa vina o noua persoana in viata ta o sa o compari cu fostul/ fosta pentru ca asa face toata lumea! E cam greu de tine pentru ca tu ai picat cel mai prost in toata faza asta, dar incearca sa il uiti pentru ca daca se va intoarce nu ai de unde sa stii ce surprize iti face, cum ti.a facut acum! Sa fiu sincera: nu mi sa. ntamplat si nici nu vreau, dar si eu sunt intr.o situatie complicata si mereu se intampla asa: anume sunt cu un tip iar peste 2-3 zile incepe sa-mi placa de altul sau il revad pe altul de care.mi place, asta pentru ca sunt nehotarata si daca ma despart de el nu.i bine si daca incerc sa uit ca.mi place de celalalt iar nu.i bine si tot asa...

| blueve explică (pentru Shara17):

Si eu am patit la fel dar acum mi s-a pus pata pe baiatu asta, si e la distanta

| Shara17 a răspuns (pentru blueve):

E foarte greu sad offf, cam asta e viata, dar faza e ca el tot la tine se va intoarce dupa ce o sa se desparta iar de fata aia si tu o sa ii mai dai o sansa... cam asa se intampla smug incearca sa uiti, eu de exemplu ( asa e firea mea) ca atunci cand un baiat ma refuza sau e distant usor eu imi pierdinteresul pentru el, ai doua varante: 1- ii explici lui situatia si il pui sa se gandeasca mai bine sau 2- incerci sa il uiti prin ce mijloc vrei tu happy

| plasticsmile a răspuns:

Ok ar fi sa nu mai vorbesti cu el pentru ca iti faci mai mult rau tie, lasa-l sa stea cu prietena lui. El iti vorbeste asa pentru ca se simte vinovat ca a stat cu tine dupa care s-a intors la fosta de aceea continua cu apelativele astea si continua sa vorbeasca cu tine. Se simte vinovat ca ti-a facut un rau. cel mai ok este sa te indepartezi de el si iti va fi mult mai usor tie sa treci peste asta

| blueve explică (pentru plasticsmile):

Acest lucru mi la zis si o prietena ca imi fac rau dar nu pot sa nu vorbesc cu el

| plasticsmile a răspuns (pentru blueve):

Dar gandeste-te ca vorbeste cu tine din mila pentru ca se simte prost pentru ce ti-a facut, el este bine mersi cu prietena lui crezi ca daca continui sa vorbesti cu el o sa te simti mai bine? nu! pentru ca tu te ranesti singura iar el nu are treaba

| gvdgdsgvdgvdgd a răspuns:

Da-l in **** :/

| Moldovan_Yonel_1995 a răspuns:

Pai daca ti asa de mult la el si vrei sa fie fericit lasa-l sa faca ce vrea uneori trebuie sa faci si sacrificii daca el este fericit impreuna cu aia lasa-l asa parerea mea.

| rody97lory a răspuns:

Eu zic ca o iubeste tot pe fosta lui (actuala acum), dar nu vrea sa te raneasca nici pe tine... tine la tine ca la o sora si incearca sa te faca sa il uiti. Probabil stie ca te face sa suferi si se simte rau... Stiu ca e greu, dar incearca sa il uiti

| AnaMaria941019 a răspuns:

Pai mai mult ca sigur ca el nu tea placut si ca s-a folosit de tine si eu cred ca ar trebui sa treci peste asta asa sunt unii baieti a profitat de tine pentru ca probabil stia ca iti place de el nu trebuie sa-i arati ca te afecteaza treci mai departe doar sunt atatia baieti si multi mai buni de cat el!:*

| IoanaNt a răspuns:

Păi, dacă at-I fost impreună, o saptamană, si chiar, te iubea Trebuia sa renunte la fostă eu cred că ar trebui sa renunti la el si el a făcut asta... putea sa renunte la fostă si ramaie cu tine In lume sunt ogramada de baietii iti poti gasi altul si care sa te iubeasca cu adevarat
Cred ca ti-am fost de folos