| RibbellaaInk a întrebat:

Buna de vreo 2 zile ma cam doare gingia la prima zi n-am vazut ce e am crezut ca-i umflata da nu se vedea nimic. dupa 2 zile mi-a aparut niste puncte..si azi punctele alea erau galbene..chair pe gingie.sad mi-e frica ce poate fi? si cum se trateaza?

2 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Ai infectie, trece cu un antibiotic, amoxacilina se ia pentru dantura.
Pentru durere poti sa iei un ketonal, la mine trece intotdeauna, dar cel mai intreaba macar la farmacie daca nu te vede un medic.

| kretzulina21 a răspuns:

Ai probabil o micuta carie si este posibil sa ti se fi infectat si gingia de la ea.nu este mare problema, trece cu antibiotic.iar punctele galbene sunt cu puroi, deci clar este o infectie.cel mai bine este sa mergi la stomatolog.bafta!