| Aysa19 a întrebat:

Bunasad. Deci am niste vergeturi in zona coapselor pe ambele picioare...sunt dinalea albe si am vazut ca a inceput 2 3 linii mici si subiri f greu vizibile sa fie roz spre rosu.Cum sa scap de ele macar sa nu-mi mai apara si sa nu se mai vada? cauza lor este ca de fiecare data cand sunt bolnava, racita etc.slabesc imed si am citit ca se fac si din cauza asta. Voi fetele care au ce folositi? creme tratamente? stiu ca nu pot disparea dar macar sa nu se mai vada asahappy. nu sunt foarte multe dar totusi sunt.Va rog spuneti-mi.Help!

1 răspuns:
| Dariana a răspuns:

Pai si eu am, in primul rand celor aparute deja nu ai ce sa le faci, dar poti sa folosesti o crema sa previi aparitia celorlalte(AslaVital emulsie antivergeturi-asta o folosesc eu si e buna). Dar eu am fost initial la dermatolog, acesta mi. a recomandat crema, acelasi lucru poti sa. l faci si tu. Daca vrei sa scutesti niste bani, ia. ti trimitere de la medicul de familie si te duci la spital la Dermatologie, iar daca nu te duci la un cabinet particular, costa in jur de 35-50 RON(asa stiu eu). Sper sa nu. ti mai apara si sa gasesti un tratament bun! O seara placuta!happy