| anonim_4396 a întrebat:

Am vergeturi extinse pe multe locuri : burta, picioare si alte zone. Doar cele de pe burta sunt vizibile. Ce pot face ca sa scap de ele? Exista creme speciale, geluri? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| DumiY a răspuns:

Buna!
Am si eu cateva vergeturi din pacate nu ai cum sa scapi prea curand de ele. Sunt creme pe care le gasesti in farmacii insa sunt cam scumpe si nu dau rezultate. Eu una am incercat multe feluri de creme si de geluri si degeaba. Singura modalitate de a scapa de ele este cu laserul se face de la varsta de 18 ani insa am inteles ca doare si poti ramane cu urme pe piele.

| Camelisa a răspuns:

Buna happy
Si eu am vergeturi in zona picioarelor, si tin sa te anunt ca nu mai poti scapa de ele.Cremele sunt efectiv DEGEABA, nu te ajuta cu NIMIC, efectiv cu nimic.Nu te sfatuiesc sa cumperi creme si nici geluri ca dai banii degeaba.Si in legatura cu laserul laughing) cum spunea cineva inaintea mea, nu iti lasa semne pe piele laughing am facut laser, daca cumva vergeturile tale au o culoare movolie/rosiatica si mergi la tratament cu laser atunci este posibil sa se faca albe.Tratamentul cu laser, daca vrei rezultate sa stii ca este destul de costisitor.
Numai bine

| kitten95 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic, dar de vergeturi nu scapi niciodata. si eu am si m`am tot facut cu creme si nu mi s-au dus. exista totusi creme cu care le atenuezi si nu se vad decat de aproape. iti recomand pe alea de la cosmetic plant. sunt ieftine, bune si romanesti.

| zelejnicar a răspuns:

Recomand orice fel de crema hidratanta.

http://www.plantunivers.ro/....../index.php