| PetruRares a întrebat:

deci am o problema foarte mare. In intrebarile anterioare v-am povestit de dilema mea cu plictiseala. Ei bine, de data asta cred ca am dat de naiba straight face. Eram azi dupa amiaza pe la ora 3 cu un amic pe la mine, si eram singuri acasa. Tata se duse dupa un nou veceu, deoarece ala din baia mica era crapat. Asa ca eu si amicu meu ne-am decis sa-l scoatem. Am luat levieru si cu ajutorul lui am reusit eu si cu tovarasu meu sa scotem veceul din ciment (ne-a luat cred ca vreo jumatate de ora). Si bineinteles ca baia s-a inundat (la asta chiar ca nu ne-am gandit) si a trebuit sa o uscam cu carpele. Dupa toate astea, cum eram amandoi plictisiti, ce m-am gandit eu, hai sa-l aruncam pe geam si dupa sa-l ducem la gunoi. Asa ca l-am trimis pe tovarasu meu jos sa ia resturile de wc dupa ce cade, si eu vin dupa si le iau pe restul. Initial a refuzat, dar pana l-am convins. Am aruncat veceul pe geam, si la auziera zgomotului care l-a scos cand a vazut jos efectiv am crezut ca fac pe mine. Am stat vreo 10 secunde nemiscat, dupa care am fugit repede jos sa iau resturile. Jos era un politist care statea de vorba cu amicul meu. Cand am ajuns polititisul ne-a luat la amandoi datele, dupa care ne-a zis sa ducem veceul la gunoi. L-am dus la gunoi, si ne-am intors la mine acasa. Peste ceva timp a venit si tata care bineinteles cand a auzit ca am scos veceu si l-am dus la gunoi (nu i-am zis ca l-am aruncat pe geam si nici de faza cu politistu) a facut panarama. Acuma tind sa va intreb, pot sa patesc ceva din punct de vedere legat pentru ceea ce am facut?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Politistul te-ar fi putut amenda pentru deranjarea linistii publice dar daca nu a facut-o de acum poti sa stai linistit.