| andreiurza33 a întrebat:

Buna@ deci am o situatie mai complicata. nu siu daca sunt adoptata.de cand sunt mica am impresia ca sunt adoptata va rog frumos sa imi cititi povestea.cand eram mica am inceput sa cred ca am o sora si am intrebat-o pe bunica daca sunt adoptata ea mi-a zis ca nu dar asa mai tipand. de dinainte eu stiam ca mama nu a putut avea copii dect dupa vreo 11 ani. cand a venit mama acasa am mai intrebat odata mama a zis ca nu si atunci am intrebat-o de ce nu sunt poze cu mama gravida si cu mine is poze doar de la 3 luni incolo. mama mi-a zis in ziua aia din nou ca o facut tratament. urmatoare zi vorbesc cu bunica si ea neaga ca mama ar fi facutr tratament ca sa ma poata avea. cand vie din nou mama acasa zice da da mama eu am facut tratament. eu zic ca e minciuna. adica sa nu stie mama ta cu care stai in casa de care nu ascunzi nimica sa nu stie. acum cateva luni. bine e un baiat si noi suntem dintr-un sat si mergem la aceiasi scala. el mi-a zis ca mamram cineva din neamul nostru a adoptat un bebelus. aduncia am simtit ca chiar asa este. am vorbit iar cu ai mei si or zis ca nu. am avut discuti lungi. nu seman cu nici unu si buncia mi se pare ca m-ar ura. cum sa imi dau seama daca sunt adoptata? nu seman cu nimeni din neamul nostru.

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate ca esti, poate ca nu esti adoptata[numai D-zeu stie], oricum vei afla adevarul cand vei mai creste dar important este ca ai o familie care te creste, te iubeste si care fac orice ca, sa iti asigure un trai bun

| PapushaDeCristaL a răspuns:

Stii,si eu am impresia ca am o sora desi in realitate n-am!

| Mădă0611 a răspuns:

Poti sa semeni cu strabunici pe care banuiesc ca nu-i cunosti, sau cu cineva cu care mama ta a intretinut relatii sexuale, fara sa fii copilul acelei persoane. Nici eu n-am poze de cand eram mica, sau cu maica-mea cu burta, dar seman cu ei, maica-mea zice ca la caracter sunt toata bunica tatalui, adica strabunica. Ce idei iti faci, bineinteles ca ii enervezi si iti raspund la misto.
Sa zicem ca ai fost infiata si afli asta, te certi cu parintii adoptivi si afli ca parintii tai naturali sunt... nu stiu, un betiv si o prostituata, ce ai castigat? Nu te supara pentru asta, vreau doar sa iti arat ca unele lucruri e mai bine sa le lasi asa. Sau poate e o femei cu bani care pur si simplu nu te-a vrut si ti-o spune in fata, eventual mai arunca si niste blesteme, pe care tu le crezi. Ce ai castigat? Raspunde-ti tie.

| relax3 a răspuns:

Deci posibilitatile sun 50% adopta 50% nu. dupa parerea mea toate declaratiile tale nu prea ma conving ca ai pute fi adopta deoarece acel baiat putea sa te minciuneasca
2.tu iti faci iluzii ca esti adoptata si esti convisa de aceea un lucru neclar iti pare ca iti da impresia ca esti adoptata,. sincer nu as vrea sa fiu in situatia ta de aceea vorbeste foarte serios cu mama ta incepe a plinge si spune-i sa-ti dovedeasca ca nu esti adoptata. grupa de singe o stii? funda?

| IonescuOnutza1986 a răspuns:

Ai tata?

| elena567 a răspuns:

Cati ani ai? intreaba si tu de o matusa de o verisoara

| Peter_Kasler_1979 a răspuns:

Ieu stiu o persoana care a fost adoptata si ia tot asa antreba parintii adoptivi, antro zi iau raspuns uracios da esti adoptata daca vrei poti pleca la Maicata. Daca chiar asa o fi la tine situatia trebuie sa ai grija de tine cand vei primi raspunsu sa nu decazi ar fi bine de vei putea s-o iei ca ceva normal!