| Kittyna a întrebat:

Am cautat neincetat pe internet, si intrebarea mea a ramas tot fara raspuns...sad Eu sunt adoptata de la 2 ani jumate. sigh Mama mea adoptiva mi-a spus ca mai am doi frati. Cu sora mea de sange am tinut legatura inca de cand eram mica la gradinita nestiind ca este sora mea, acum si ea stie adevarul desi nu prea mai tinem legatura. tin la ea. Ea este adoptata de o familie de pocaiti nu a contat asta, nu asta este problema,. mai avem si un frate care si el la randul lui a fost adoptat de o alta familie. Mama spune ca este adoptat de o familie de spanioli. Nu stiu ce sa fac. vreau sa-l cunosc. mi'e greu. dar totusi nu ma dau batuta. Nu am fost la caminul unde am fost data spre adoptie. vreau sa ma ajutati sa-mi spuneti de unde sa pornesc. Va rog. sad

3 răspunsuri:
| xOchelariCuInfraRosu a răspuns:

Pai in primul rand nu mi-ai zisd aca acei "spanioli" au venit din spania sau s-au mutat in Romania cu mai mult timp in urma. sincer nu stiu cum sa te ajut, ce sa iti spun, ce sa faci, ca sa iti gasesti fratele. sad intereseaza-te de spanioli.afla mai multe informatii despre ei.gen: dca mai sunt in Romania, daca au plecat in spania. dar nu cauta informatii pe internet. pe ne pui intrebari dar asta nu inseam ca vei primi si raspuns sau ca iti vei gasi fratele. sad imi pare sincer rau ca nu mai ti legatura cu sora ta si ca nu ti-ai vazut niciodata fratele. sunt sigura ca seamana cu tine si ca ar vrea si el sa te vada. am o nelamurire: de ce parintii tai nu ti-ai spus ca ai o sora si un frate d cand aveai 4-5 ani. dar asta nu conteaza.cum am spus, cauta informatii la caminul de unde a fost el adoptat. intreaba de spanioli. daca nu ai peste 18 ani, si spaniolii sunt in spania nu vei putea sa iti vezi fratele pentru ca daca nu ai impliniti aceti 18 ani poti trece granita din Romania pana in spania. sad daca ai deja 18 ani si afli ca fratele tau traieste acum in spania. dar intai invata putin di limba asta ca sa intrebi oamenii care stau acolo de familia... (cum se numesc spaniolii-numele de familie). (trebuie sa inveti sa vb cu fratele tau in spaniola "daca il vei gasi: pentru ca daca a trait in spania sigur nu mai stie limba romana) iti doresc mult succes si sper din tot sufletul s iti gasesti fratele sad

| Kittyna explică:

Uofff. nici macar nu stiu de unde am fost adoptata, doamne imi e atat de greu... nu vreau sa astept pana fac 18 ani.

| gyany71 a răspuns:

Mergi la politie si gasesti in arhiva certificatele de nastere si alte documente mai sunt si prin primarie