| LoveForShania a întrebat:

Deci am picioarele subtiri (normale), dar am burtica, micuta. pe mine ma deranjeaza. Daca stau dreapta nu prea se vede, dar cand ma aplec apar colaceii. Vreau sa slabesc in zona abdomenului, nu la picioare! Multumesc!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ia un tub de cauciuc si vezi cum se deformeaza cand il indoi, nu face "colacei" pe partea in care il indoi? big grin
Atunci sa te ingrijorezi cand ai colacei daca stai drept. Pentru a slabi in zona abdomenului trebuie sa ai grija la dieta, sa bei suficiente lichide (se ia in consideratie si apa din fructe, legume), si sa faci suficienta miscare. Pentru muschii trunchiului poti face abdomene, abdomene combinate cu torsiunea corpului (ca si celelalte, doar ca la o ridicare te si rasucesti astfel incat cotul sa atinga genunchiul opus, spate. Si ar fi bine daca poti sa faci inot, sau in lipsa sa faci atletism sau aerobic.

| anka a răspuns:

Fa abdomene.

| mon@29 a răspuns:

Pai fa abdomene si nu mai manca prajeli.merge.cu cat mai multe abdomene ca atat mai binewinkingbafta

| cosminbacau a răspuns:

Si intrebarea care e? Daca e cum sa scapi de colacei cred ca raspunsul ar fi sa faci exercitii care te ajuta sa dispara. Si astea ar fi niste "abdomene".

| Elena_7763 a răspuns:

Poti incerca exercitiile de aici, ca-s folositoare pentru un abdomen cat de cat plat http://www.trilulilu.ro/JohnyBleack/daa0755a126c2f. Si e normal sa ai un pic de burtica daca nu faci un sport de performanta sau ceva;)).