| alee_2213 a întrebat:

Buna!
Deci:am un prieten d 1 saptamana.merge binisor, dar eu sunt cam timida si imi e rusine sa il iau in brate sau ceva de genu`. e primul meu prieten si n prea stiu cum sa ma comport
help me! niste sfaturi ceva...cum sa ma comport cu el?

Răspuns Câştigător
| Brunetadulce a răspuns:

Buna! Poi intai de toate nu trebuie sa te nelinisteasca asta.Adica e primul iubit sh o sa mai fie o gramada dupa el! Stai cat mai calma in prezenta lui... sa te balbai sau sa transpiri, sa vb pe urma prostii, sa tremuri si sa inghiti intr-una.Sa nu creada ca deja il iubesti sau ca iti place prea mult de el si sa profite pe urma! Sa te minta,sa te insele sau ceva de genu`.(iti spun din propria experienta)Stai mai langa el. Vorbeste-i mai calm, mai cu dragoste, incearca sa pari cat mai naturala...cand simti nevoia sa te ia in brate da-te mai langa el si daca iti zice ceva spune-i ca:''Dc nu se apropie de tine? Nu sunteti impreuna sau ce?''Straduieste-te sa fii stapana pe tine! O sa faca el primul pas.Dar u incearca sa fii mai apropiata de el.Cand vine undeva in parc sau cand te intalnesti cu el du-te inaintea lui du-te spre el sa stai alaturi de el.Nu neaparat sa il saruti dar totusi sa ii fii aproape!
Sper ca te-am ajutat! Bafta! Sa imi spui cum a fost:XFunda?:Xbatting eyelashes:*:*:*

1 răspuns:
| Alexaa_4438 a răspuns:

Este normal sa fii timida mai ales cu primul tau prieten.Mai intai ar trebui sa il cunosti foarte bine sa stai intr-o zi doar cu el si savorbiti sa depanati amintiri, la un moment dat dupa acea zi nu o sa il mai vezi doar ca pe un iubit, o sa il vezi ca un bun prieten si o persoana pe care te poti baza.Imprietenindu-te cu el mai bine o sa ai altfel de reactii si o sa ti se para mai usor sa il imbratisezi si etc totusi ai grija sa nu o iei prea tarewinking. Sper ca sfatul meu te-a ajutat. Fundita?puppy dog eyes