| Aniiia a întrebat:

Deci cunosc un baiat, adica mi-a furat inima! Si fetele spun ca sunt obsedata, dar nu sunt si nu stiu ce sa fac! Sa ma uit la el cand il vad sau il las pe el sa se uite la mine! Ieri a avut meci de fotbal si era rezerva si prietena mea cea mai buna mi-a spus ca se uta mult la mine! C e sa fac? Sa ma uit si eu, eu ma uit la el dar sa nu creada ca sunt disperata
! mi-a spus ca ma place pe mess.

Răspuns Câştigător
| eoooo a răspuns:

Pff, Iti recomand sa te duci sa vorbesti cu el! Noi fetele avem tendinta doar daca un baiat se uita la noi sa facem un intreg scenariu,Nu nu este asa! In primul rand imbracate frumos,aranjeazate fii sigura ca te remarca zi de zi! Salutal in fiecare zi timp de cateva zile,in rest nu ii da importanta,Poate i se va parea ciudat dar si interesant... Apoi intreaba-l lucruri banale Cum ar fi :cat e ceasul? Nu sti cat costa nuzh ce la chiosc? sau Imi arati un pic telefonul tau? poarta pentru inceput discutii scurte,Apoi incearca sa te imprietenesti c prietenii lui, Afla lucruri despre el, Privestell insitent dar doar pentru cateva secunde apoi intoarceti privirea in alta parte si fa'te ca nu s-a intamplat nimic. Dca te place va rectiona si el la aceste lucruri:*:* Sper sa iti fie de folos sfaturile. Funda?:03

2 răspunsuri:
| mean a răspuns:

Daca ti-a spus ca te place si tu il placi, de ce sa nu te uiti?

| Esty_7894 a răspuns:

Uite Ania si eu sunt in aceeasi situatie ca si tinelaughing si eu sunt oarecum obsedata de un anumit baiat. Daca el ti-a spus ca te place nu inseamna ca la prima ta privire va reactiona ciudat. O privire scurta nu strica. Se numeste flirttongue Incearca sa-i dai de inteles ca tii la el prin: priviri scurte si ascultand mereu cu atentie tot ce are de zis. Daca te uiti la el nu inseamna ca esti disperata. Bineinteles, nu-i da nici impresia ca il vanezilaughingwinkingNoroc!:*