| Face2face a întrebat:

Deci eu m-am mutat acum 4 ani unde stau acum. Si mi-am facut cativa prieteni si printre care si un baiat. Anul trecu mi-am dat seama ca il plac. Iar el mereau venea la mine sau se uita dupa mine. Iar intr-o zi eram cu prietena mea afara iar o vecina l-a intrebat pe David pe care dintre noi ne place si el a zis ca pe mine. Si eu ca... am inceput sa il evit apoi am plecat la tara si nu am mai vorbit cu el pana anul asta cand veneam de la scoala si m-a intrebat ce fac. Pe urma nu am mai vorbit cu el. Iar dupa o saptamana afara tot cu prietena mea si a incepu sa se joace cu mine ca in vremurile bunehappy. Si tot el a inceput primul. Acum sincer nu prea stiu ce sa zic. Iar intr-o zi eram cu una dintre prietenele mele iar el era cu prietena lui si cand m-a vazut mi-a arata o fata trista. Oare ma mai place? Si ce a vrut sa insemne fata lui trista cand m-a vazut? Si cum as putea sa comunic cu el pe mess fiindca nu prea stiu cum sa incep discutia?

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Faptul ca se mai joaca cu tine si ti-a aratat fata aia trista inseamna ca da, te mai place happy
fata lui trista a vrut sa insemne ceva de genul " puteam sa fiu cu tine, daca nu mai fi respins "
e mai bine daca discutati fata in fata, asa ii observi si reactiile happy
pe mess incepi ca de'obicei cu salut, cf? si cum a spus si Lucian Gabriel il intrebi cum sta cu dragostea, despre prietena lui sa vezi cat o lauda laughing daca spune ca e ok si ca se intelege bine cu ea, eu zic sa astepti si sa nu te mai bagi intre ei, dar se poate sa zica ca nu asa bine... atunci succes! te descurci tu, te imprietenesti cu el, cumva s-a desparti si de prietena lui apoi ii al tauwinking

6 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Pai baiatu ti-a aratat o fata trista ca na el poate te-a placut si daca tu l-ai respins ce mai putea sa zica si el. Daca ai id-ul lui, vorbiti zi voi lucruri banale la inceput gen "buna, ce mai faci..."si dupa vezi cum ajungi sa-l intrebi cum o mai duce cu dragostea si intreaba-l direct daca te mai place sau nu. Voi fetele va pricepeti foarte bine la lucruri din astea.

| Face2face explică:

Avem 15 ani amandoi.si joaca ma refer ca ma gadila, imi ia telefonul ca sa alerg dupa el.Joaca din asta.Adica e oarecum copilaresc dar frumos in acelasi timp...

| SeNyS a răspuns:

Cati ani aveti?waiting daca va jucati nu prea cred sa depasiti 12 anistraight face, invita-l sa va jucati de-a mama si tata laughing

| deea40 a răspuns:

Nu e un lucru neobisnuit. ai putea incepe discutzia cu ce maiu faci. ce ai mai facut in ultimul timp... poti sa il intrebi daca vrea sa iasa lka o plimabre. nu e greu deloc e simplu.
si sunt posibilitatzi sa te placa fundita big grin

| koby a răspuns:

Dupa parerea mea si cele spuse de u.hmm sa stii ca simte ceva pentru u si cred ca se simte bine in preajma tahee hee (daca ai spus ca a inceput sa se joace cu u ca in vremurile bune). Cel mai bine este sa astepti momentu cand sunteti doar voi 2 si sa vb fata in fata, asa este cel mai bine o sa vezi si cum reactioneaza.

| laviniaerg a răspuns:

Eu cred ca inca te place, din moment ce ai spus ca v-ati jucat ca in vremurile bune. iar fata trista era poate pentru ca in locul fetei respective nu erai tu big grin. puteti pur si simplu sa ieisti ca prieteni, sa vorbiti si sa aveti o legatura mai stransa, astfel incat sa iti dai seama la un moment dat de ce vrea elwinking bafta :*