| IubesteEa a întrebat:

Buna deci eu sunt cu baiatul de care imi place nu mi-a propus doar ca joi pe 19 el tot se uita dupa mine m-a bagat inseama si eu nu l-am salutat eram aeriana si el zambea ma salutat pe mine prima 1.de ce? si dupa cand am ajuns acasa prietenele mele l-au intrebat ce e cu mine si cu el si el a zis ca mai e pana acolo 2.adica? si l-a intrebat cealalta prietena daca vrea sa fie cu mine si a zis ca nu stie si a zis ea da sau nu, iar el a intrebat-o daca vreau si eu si a zis da si dupa a zis ca si el vrea 3. de ce a zis nu stiu prima data si a2a oara a intrebat-o daca vreau si eu? asa si l-a intrebat oana daca ma iubeste si a zis da si ea mi-a zis ca era sincer findca se uita in ochii lor cand vorbea cu ele 4.asa sa fie? si cand oana joi ma alerga el se uita la mine cand alergam tot se uita dupa mine 5. ce credeti?, iar ieri cand a venit s-a uitat la mine cam putin nu a venit nu m-a pupat nu ma salutat nimic si asta ma enervat x-( 6.de ce credeti? e timid? va rog seriozitate dau funda la cel mai bun raspuns si serios si la cel care a raspuns pe rand 1, 2! i-am trimis mesaj astazi daca suntem impreuna? i-am zis ca a zis colega mea ca el a zis da si etc 7.deci suntem sau nu daca a zis da? 8.de ce a zambit cand a zis da? mi-a spus prietena mea oana ca el atuncea era putin neatent si strigau aia pe teren sa dea pase 9. oare de ce?

Răspuns Câştigător
| JesicaT a răspuns:

1. Cred ca amandoi va placeti dar nu aveti curaj sa recunoasteti. 2. A spus ca nu stie pentru ca ar fi cazut de prost daca el zicea "da" iar tu "nu", adica de exemplu : daca prietenul lui te-ar fi intrebat daca tu il placi pe baiatul X iar tu ai fi zis DA iar X ar fi zis Nu, cum te-ai fi simtit? Nu ai fi zis Da doar daca si el zicea la fel? Si cu siguranta te-a ignorat casa nu para in limba dupa tine, sa nu-l crezi un disperat, chiar daca te place, el nu vrea sa se faca de ras.6 Si sa nu crezi faza cu iubirea fiindca daca te iubeste cu adevarat ar fi trebuit sa ti-o spuna in fata, iar daca nu a facut-o inseamna cae timid si ca ii e frica, ca tu sa nu simti acelasi lucru, iar daca fetele sunt prietenele tale adevarate, iar el are incredere in ele, crede-le dar sa nu te amagesti. 7 Cred ca sunteti pe jumatate impreuna, stiu ca e mai greu, dar va trebui sa incercati sa vorbiti voi doi fata in fata.8 Azambit pentru ca te palce, chiar daca era putin neatent, acel zambet inseamna da.