| IubesteEa a întrebat:

Buna deci eu sunt cu baiatul de care imi place nu mi-a propus doar ca joi pe 19 el tot se uita dupa mine m-a bagat inseama si eu nu l-am salutat eram aeriana si el zambea ma salutat pe mine prima 1.de ce? si dupa cand am ajuns acasa prietenele mele l-au intrebat ce e cu mine si cu el si el a zis ca mai e pana acolo 2.adica? si l-a intrebat cealalta prietena daca vrea sa fie cu mine si a zis ca nu stie si a zis ea da sau nu, iar el a intrebat-o daca vreau si eu si a zis da si dupa a zis ca si el vrea 3. de ce a zis nu stiu prima data si a2a oara a intrebat-o daca vreau si eu? asa si l-a intrebat oana daca ma iubeste si a zis da si ea mi-a zis ca era sincer findca se uita in ochii lor cand vorbea cu ele 4.asa sa fie? si cand oana joi ma alerga el se uita la mine cand alergam tot se uita dupa mine 5. ce credeti?, iar ieri cand a venit s-a uitat la mine cam putin nu a venit nu m-a pupat nu ma salutat nimic si asta ma enervat x-( 6.de ce credeti? e timid? va rog seriozitate dau funda la cel mai bun raspuns si serios si la cel care a raspuns pe rand 1, 2!

Răspuns Câştigător
| Tynnna a răspuns:

Pai mie mi-ar fi fost de mare ajutor sa va stiu varsta pentru inceput. Dar presupun ca sunteti mai mici daca sunteti asa timizi. spun timizi pentru ca a fost nevoie de prietenele tale ca intermediari, ca voi doi sa comunicati intr-un fel. Cand a zis ca "mai e pana acolo" poate s-a gandit ca voi doi nici nu ati legat doua cuvinte, trebuie sa vorbiti mai intai. poate nu a vazut niciun semn de la tine. si cand a spus prima data ca nu stie daca vrea sa fie cu tine poate se temea ca tu nu vrei sa fii cu el si, in general, unii baietii nu vor sa para ca plac o fata dar ca sunt refuzati de aceasta. adica (asa cred eu) poate nu a vrut sa spuna ca vrea sa fie cu tine pana nu a auzit ca e si invers ca apoi sa nu pice el intr-o pozitie proasta. Asa... privirea fixa poate fi un semn al sinceritatii, adica un semn ca nu are nimic de ascuns, dar nu neaparat. 5. timid! aici cred ca a venit cu gandul ca a venit clipa sa treaca la fapte cu tine si nu a avut curajul in momentele alea. poate daca o sa fiti singuri, o sa fie altfel.o sa iti vorbeasca si poate o sa te si sarute. rabdare.winking good luck!

4 răspunsuri:
| AndreeaSiAndra a răspuns:

Baiatul asta e clar ca te place si nu te ingrijora ca el prima oara a zis ca nustie iar apoi a intrebat daca si tu il placi pentru ca asa fac baietii sa se asigure ca fetele ii plac dar oricum el se vede ca te place si daca se uita dupa tine si cand alergi si din astea dar nici eu nu inteleg de ce in acea zi nu s-a mai uitat dupa tine si nu tea pupat poate e mai timid. Oricum el te place si merita sa fii cu el. Pupici :*

| Ziiziii a răspuns:

Si eu sunt de acord cu Dana211

| Dana211 a răspuns:

Deci cum esti cu el da nu esti cu el? (referitor la prima propozitie)
Si da te-a salutat sa se bage in seama pentru ca te place. Cand a spus ca mai e mult pana acolo probabil se referea ca vrea sa te cunoasca mai bine
iar prietenei tale i-a spus initial ca nu pentru ca sa nu se faca de ras in cazul in care tie nu iti placea de el. Daca a fost sau nu sincer nu ai de unde sa stii. Putea sa minta la fel de bine cum putea spune adevarul. Si nu te-a pupat nu nimic pentru ca nu esti cu el. Vei fi cu el in momentul in care veti vorbi fata in fata nu prin prieteni si asa mai departe

| somrik a răspuns:

Sint de acord cu Dana trebuie sa vorbiti numai doi nu cu prietenele